Énekkar

Iskolánkban az ének órák  mellett mind alsó, mind pedig felső tagozaton énekkari munka is folyik.
A pedagógiai programunkban elfogadottaknak megfelelően az első és ötödik osztályokból hangi adottságaik alapján a gyermekek több mint fele jár énekkarra, heti egy órában. A többi elsős és ötödikes ez idő alatt liturgia órán vesz részt. A 2., 3., 4. illetve a 6., 7., 8. osztályosok a korábbi rendszer szerint heti 2 alkalommal próbálnak.

Fő célunk, hogy az énekes imák megtanulásával a gyerekek egyre aktívabban kapcsolódjanak be a szentmisék zenei részébe is, megismerkedjenek egyszerűbb kánonokkal, többszólamú kórusművekkel, melyeknek bemutatására évente egy-két alkalommal lehetőséget nyújt iskolánk.