Magyar népmese napja

20. éve ünnepeljük a Magyar népmese napját iskolánkban.

Benedek Elek születésnapja, szeptember 30. a Magyar Olvasótársaság kezdeményezésére vált a Magyar népmese napjává. Ezt az ünnepet minden évben megünnepeljük. Így tettünk idén is.
Már a hónap utolsó péntekjén megrendezésre kerülő csoportközi foglalkozás is e témára épült fel. Ahol a népmesékből ismert próbatételek vártak tanulóinkra.

A játékos feladatokat gyerekek, pedagógusok egyaránt élvezték.

Majd október 2-án, hétfőn folytatódtak a programok. Ekkor a tanórákon is megemlékeztünk ünnepünkről alsó és felső tagozaton egyaránt. Végül tanítás után filmvetítést rendeztünk alsós tanulóink számára a gyönyörű zsibongónkban, ahol  magyar népmesék kerültek vetítésre az érdeklődő diákok nagy örömére.