Széchenyi logó
Szent András Iskola | 2000 Szentendre Bajcsy-Zs. u. 4. | +36 26 310-528 | szentandras@freemail.hu
Szent András Óvoda | 2000 Szentendre Bükköspart 29/B | +36 26 311 608 | andrasovi@gmail.com

Oklevél
A 2021/22-es tanév ÖkoMunkaterve:
Munkaterv 21-22

A tavasz folyamán iskolánk udvarán gyógy- és fűszernövény kertet alakítottunk ki a gyerekek segítségével.

A kertet folyamatosan gondozzuk és a tanórák alkalmával is látogatják az osztályok.

Gyűjtés:
  • Iskolánk tanulói és szüleik a Máltai Szeretet szolgálat felhívását követve, a rászoruló gyerekeknek gyűjtött és állított össze iskolai felszerelést!

• Október 4-én papírgyűjtés volt iskolánkban, a papírgyűjtés alkalmával 7,5 tonna papírhulladékot gyűjtöttünk össze a tanulók és szüleik segítségével.

Október 4-én az állatok világnapja alkalmából a tanórákat színesítettük, játékokkal, feladatokkal, beszélgetésekkel.

A tavaly tavasszal létesített iskolai gyógy- és fűszernövény kertünk „terményeit” az ősz folyamán learattuk a gyerekekkel. Gondos szárítás, csomagolás, díszítés és feliratozás után a Szent András Jótékonysági Esten értékesítettük. Mentát, zsályát, kakukkfüvet csomagoltunk, minden a gyerekek keze munkáját dicsérte!

A befolyt összegből fészekodút és téli madáretetőt, eleséget szeretnénk vásárolni. A fészekodúra azért lenne szükség, mert sajnos az elmúlt években sok kismadár pusztult el, a nem megfelelő helyen épített fészkek miatt. Így közösen sok madárfióka életét menthetjük meg és mindezt tehetjük saját „terményeink” értékesítéséből.

Ezúton is szeretnénk a résztvevőknek megköszönni a vásárlást!

A 2020/21-es tanév ÖkoMunkaterve:

Munkaterv 20-21

Víz világnapja március 22.
Mitró Flóra 6.a osztályos tanulónk munkája: