Cipősdoboz akció

Kedves diák!

Ha szeretnél segíteni egy általad ismeretlen 6-14 év közötti nehezebb anyagi körülmények között élő magyarországi gyermeknek, akkor csatlakozz a

Gyermekek a gyermekekért

elnevezésű akcióhoz!

A Szent Erzsébet Karitász Központ ez év karácsonyán is segíteni szeretne a hátrányos helyzetben
élő gyermekeken az országosan meghirdetett „Tárjátok ki a szívetek”, ezen belül „Angyalbatyu” akció
keretében. A már hagyományos „Gyermekek a gyermekekért” elnevezésű karácsonyi szolidaritási
akcióba ismételten szeretnénk bevonni titeket, iskolánk diákjait is, természetesen önkéntes alapon.

Nem kell mást tenned, mint a karácsonyi ajándékokat néhány kedves kísérő sorral ellátva összeállítani egy cipősdobozba, majd csomagold szépre és írd rá a gyermek korát és nemét, akinek szánod! Tehetsz a dobozba megfelelő minőségű könyvet, rajzeszközt, játékot, plüsst, tolltartót, iskolai eszközöket (pl. pendrive), édességet…bármit, aminek magad is örülnél, ha Te kapnád a csomagot, szívesen használnád.

A dobozokat a vezetőségi irodába várjuk december 5-ig!

Gondoljatok arra, hogy sokan vannak nálatok szegényebbek, akik esetleg csak így, a ti segítségetekkel kaphatnak karácsonyi ajándékot. Tegyünk azért, hogy mindenkinek jusson ajándék karácsonykor,
mindenkinek örömteli lehessen az ünnep!

Az idén, többek között a Budapest-Városmajori Jézus Szíve plébániatemplomban kerül sor az ajándékok átadására Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, érsek atya vezetésével. Emellett, más plébániákon is lesznek ajándékozások.
Idén különösen fontosnak tartjuk, hogy ebben a nehéz gazdasági helyzetben segítsük és megörvendeztessük a gyermekeket, szüleiket, családjukat. Idén az akció keretében Budapesten közel 300 gyermek kap majd angyalbatyut és ezen kívül a főegyházmegyében máshol is 100 gyerek.

Köszönjük, ha segítesz. Áldott adventi készületet kívánunk!