MÁRTON NAP

Kedves Szülők, kedves Gyerekek!
Iskolánk negyedikesei minden évben Szent Márton Napját iskolai keretekben ünneplik meg lámpás felvonulás keretében, egy kis műsorral és a szülők, testvérek megvendégelésével. Sajnos ez az idén a járvány miatt elmarad. Német órán, osztálykeretben emlékeznek meg szentünkről és a hozzá kapcsolódó népszokásról.
A gyulai Német Nemzetiségi Önkormányzat kezdeményezéséhez kapcsolódva a 4.a osztály nevében kérünk benneteket, hogy november 11-én Márton napján, sötétedés után helyezzétek ki égő lámpásaitokat otthonaitok ablakába, hogy a melegséget árasztó, jó cselekedeteket is szimbolizáló kis fények ebben a nehéz időszakban a bizakodás jelképei lehessenek, és azokat Szentendrén is mindenki megcsodálhassa.
„Szent Mártonnak ünnepén égő lámpást viszek én,
világítson mindig nékünk, ahol járunk, ahol élünk..”