Széchenyi logó
Szent András Iskola | 2000 Szentendre Bajcsy-Zs. u. 4. | +36 26 310-528 | szentandras@freemail.hu
Szent András Óvoda | 2000 Szentendre Bükköspart 29/B | +36 26 311 608 | andrasovi@gmail.com

TRIANONI EMLÉKNAP - AZ ÖSSZETARTOZÁS NAPJA

Iskolánk, mint minden évben, idén is megemlékezett magyarságunk történetének e szomorú napjáról. A jóidőnek köszönhetően az udvaron  tartottuk interaktív megemlékezésünket. Az udvar egészén színes krétával felrajzolva várta a gyerekeket az egykori és a jelenlegi Magyarország térképe. Az emlékezés végén az elcsatolt területek részén állott tanulók és a jelenlegi országhatáron belüliek demonstrálták a történteket társaik számára. Tanulóink előtt így vált jobban elképzelhetővé az országunkat ért veszteség. Megható módon sikerült érzékeltetni velük a történteket.